Кошик
129 відгуків
Пиши: aquaforesight@gmail.com , Дзвони: 073-238-29-97

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи вже неробочий час, чи сьогодні вихідний. Вашу заявку буде оброблено найближчим робочим днем. Ми працюємо з понеділка по четвер з 10:00 до 18:00, у п'ятницю до 17:00.

Дисперсанти без фосфатів

Дисперсанти – це водорозчинні полімери, які застосовуються для запобігання утворення відкладень. Дисперсанти, як натрієві солі, внаслідок гідролізу призводять до незалежного від температури дії лугів води, паровий і конденсатної середовища. Як поліелектроліту вони, як слабокислі іонообмінники, володіє великим спорідненістю до двох - і трехвалентным катіонів. В результаті утворюються більш стабільні солі кальцію і оксиди заліза, міді видаляються з продувкою котла. Солі жорсткості у стехіометричних межах зберігаються в розчиненому вигляді в котловій воді, а при перевищенні цих меж виділяються в дрібнодисперсний шлам.

Основні властивості дисперсантів:

Властивість 1. Дисперсанти збільшують пороговий ефект розчинення домішок:

- поки кристал не досяг критичного розміру, йдуть процеси, як кристалоутворення, так і його розчинення;

- адсорбуючись на кристалі, полімер сприяє процесу його розчинення;

- після розчинення полімер знову вивільняється і готовий адсорбувати інший кристал, т. о. зростання кристалів сповільнюється.

Властивість 2. Деформація кристалів (дія на кристал):

- полімер, адсорбованих на кристалі, сприяє його зростанню усередину;

- створюється сильна внутрішня деформуюча сила, яка розбиває кристал на кілька дрібних;

- полімер вивільняється і готовий до адсорбції на інших кристалах.

Властивість 3. Диспергування часток (дія на частинки):

- полімер, адсорбировавшийся на частинках, запобігає агломерацію, завдяки електростатичного відштовхування полімерних ланцюжків (COOH-, SO3--) з негативним зарядом і своєму просторовою будовою.

Таким чином, застосування дисперсантів, що входять до складу реагенту, дозволить знизити утворення кальцієвих і железооксидных відкладень на екранних поверхнях нагріву котлів. Утворюється шлам в котлі дисперсанти переведуть в аморфний стан, який ефективно буде віддалятися з безперервної та періодичної продувкою котлів.

         При зупинці котла час процесу осадження нерозчинених домішок (шламу) залежить від розміру частинок, а саме: при збільшенні розміру частинок процес осадження починається раніше і триває менше. Так, частка з розміром більше 100 мкм осяде вже через 11 секунд після зупинки парогенератора. Введення дисперсантів дозволить збільшити час осадження частинок, і це сприятиме ефективнішому видаленню домішок із котла в період його розвантаження або зупинки.

Дисперсанти є натрієвими солями органічної полімерної кислоти, тому їх гідроліз в котловій воді дозволяє підтримувати необхідну лужність в котлових водах (додатково до лужність котлової води, яку створюють нейтралізують аміни, що входять до складу комплексного реагенту). Тому, підтримування значення рН котлової води понад 9,0 забезпечується в основному за рахунок регулювання дозування комплексного реагенту .

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner