Кошик
144 відгуків
Пиши: aquaforesight@gmail.com , Дзвони: 073-238-29-97

Зараз компанія не може швидко обробляти замовлення та повідомлення, оскільки за її графіком роботи вже неробочий час, чи сьогодні вихідний. Вашу заявку буде оброблено найближчим робочим днем. Ми працюємо з понеділка по четвер з 10:00 до 18:00, у п'ятницю до 17:00.

Несправності фільтра зворотного осмосу та способи їх усунення

Система зворотного осмосу складається з декількох центральних компонентів:

 • попередній фільтр, який працює для захисту осмотичної мембрани від агресивних добавок у воді;
 • мембрана, яка відокремлює домішки від рідини методом зворотного осмосу;
 • постфільтр, який вловлює найдрібніші частинки, здатні пройти попередні ступені очищення;
 • ємність, в яку зливається очищена вода і звідки вона надходить в питний кран.

Фільтри укладені в спеціальні картриджі, які з часом необхідно замінювати на нові. Зазвичай термін їх роботи становить до 1 року, в той час як осмотична мембрана при хороших умовах здатна пропрацювати 3-5 років. Крім центральних компонентів, система складається з безлічі трубок і шлангів, що з'єднують її з водопровідною і каналізаційною системами.

Згодом фільтри засмічуються - це може статися як поступово, так і раптово, наприклад, в разі аварії в водопровідній системі і виходу застояної води. Через це зворотний осмос гуде, видає інші дивні звуки і починає працювати неправильно, знижуючи як свою продуктивність, так і якість питної води. Такі зовнішні ознаки поломки - привід терміново перевірити працездатність системи.

З найпоширеніших проблем відзначимо:

 • поганий напір води у водопроводі. Осмотичний процес вимагає підтримки стабільних значень в 2, 5-3 атмосфери в залежності від марки виробника. Зниження тиску, в свою чергу, призводить до того, що вода повільно надходить в резервуар і процес очищення сильно сповільнюється. При такій проблемі фільтра зворотного осмосу вода надходить в дренаж набагато активніше, ніж потрібно;
 • засмічення очисних картриджів. Як вже говорилося вище, фільтри є ключовою частиною системи зворотного осмосу, тому відключення найчастіше пов'язані саме з ними. Щоб виявити проблему, потрібно виміряти тиск до і після попереднього фільтра. Якщо різниця помітна, то картридж потрібно міняти - він забивається і не пропускає воду так само ефективно, як раніше;
 • Зниження тиску в резервуарі. Ця деталь системи зворотного осмосу прокачується в заводських умовах. У порожньому резервуарі тиск повинен бути до 0, 6 атмосфери. Якщо її недостатньо і вода знову надходить занадто повільно, то це можна відрегулювати спеціалізованими пристроями;
 • протікає клапан. Злив в дренаж здійснюється в міру заповнення очисного резервуара і припиняється при повному заповненні резервуара. Якщо цього не відбулося, значить, клапан не тримає тиск і протікає - його потрібно затягнути або поміняти.

Вище ми перерахували проблеми, які найбільш часто зустрічаються в стандартних системах очищення зворотного осмосу. Далі ми детально їх розглянемо і розповімо, що робити.

Змішувач чистої води зворотного осмосу має слабку головку

Найпоширеніша проблема - низький тиск в фільтрі зворотного осмосу. Справа в тому, що сам процес очищення зворотного осмосу досить тривалий. Тому для подачі питної води у великих обсягах, наприклад, для приготування їжі, в системі є накопичувальний бак - так званий акумулятор. Коли доступ до резервуару перекритий, фільтр буде працювати вхолосту, так як вода зливається в каналізацію.

Щоб усунути проблему, варто перевірити крани і трубки - їх можна закрити або стиснути, через що очищена рідина потрапляє безпосередньо в питний кран. Якщо з ними немає поломок, то причина зниженого тиску - погана робота самого резервуара.

Фільтр зворотного осмосу не заповнює бак або заповнюється повільно

Поширеною проблемою системи зворотного осмосу є знижена швидкість набору в резервуар. Щоб з'ясувати проблему, виконайте такі дії:

 • Відкрийте кран з питною водою, встановлений на раковині. Тиск від нього має бути невеликим, не більше товщини стрижня рукоятки - це говорить про нормальну роботу системи зворотного осмосу;
 • Далі досліджуємо проблеми з фільтрами зворотного осмосу. Якщо колби прозорі, то оцінити ступінь забруднення можна візуально, в інших випадках патрони доведеться виймати. Засмічені фільтри сильно знижують ефективність очищення, тому замініть їх на нові;
 • Перевірте рівень тиску води перед мембраною зворотного осмосу. Часто відмінності пов'язані з коливаннями тиску в системі водопостачання приватного або багатоквартирного будинку. Виправити це можна тільки установкою насоса, який буде накачувати необхідне значення.

Може трапитися і так, що щось заважає воді потрапити в систему фізично, через засмічення шлангів або труб. Це можна побачити візуально, якщо від'єднати шланг перед посткутовим патроном - вода буде текти повільно, невеликою цівкою.

Нарешті, останньою причиною може бути вихід з ладу мембрани зворотного осмосу. Тоді питна вода буде надходити по краплях, а не постійним потоком.

Фільтр зворотного осмосу протікає

Система очищення зазвичай встановлюється під раковиною або в інших закритих місцях. Тому швидко виявити витік там досить складно. Якщо вода накопичується на підлозі, то основними причинами можуть бути:

 • порушення герметичності прикріплених трубок - або вони були вставлені не повністю, або їх кінці були недбало відрізані. Через це вода знаходить вихід і просочується назовні;
 • Слабка різьба - для повної герметичності системи всі з'єднання з нитками необхідно затягувати до їх упору. В іншому випадку їх ослаблення призведе до зниження тиску і періодичних витоків;
 • Відсутність кілець ущільнювачів - вони служать безпосередньо для поліпшення герметичності з'єднань, тому ремонтують фільтр зворотного осмосу з їх установкою.

Також причиною протікання може стати надлишковий тиск у водопроводі - 6 і більше атмосфер. Зменшити його можна вручну за допомогою коробки передач, інакше залишається чекати, поки ситуація в будинку покращиться.

Фільтр зворотного осмосу постійно зливає воду в дренаж

Якщо фільтр осмосу зливає воду в каналізацію, то потрібно перевірити, чи дійсно це відбувається. Для цього потрібно перекрити подачу в резервуар за допомогою крана. Якщо через деякий час (30-60 хвилин) вода все ж злита, то причина в наступному:

 • недостатній тиск, що не утримує рідину в баку;
 • погана робота мембрани через вихід з ладу;
 • клапан, встановлений вниз по потоку системи і вище за потоком бака;
 • чотириходовий клапан.

Коли бак перекритий, система зворотного осмосу продовжує працювати, просто вода надходить прямо в кран. Якщо рідина тече тонкою цівкою, то проблем з мембраною немає - вона, швидше за все, знаходиться в резервуарі або з'єднаннях.

Виміряйте тиск води перед мембраною. Перевищення значення в 6 атмосфер призводить до того, що очищена рідина зливається в дренаж. Виправити це можна, встановивши редуктор регулювання тиску - це особливо важливо, якщо такі перепади в системі будинку зустрічаються часто.

Нарешті, поломка може критися в клапанах. Якщо чотиристоронній не перекриває подачу води при закритому накопичувальному баку, то його необхідно замінити. Те ж саме необхідно зробити і для зворотного клапана, якщо скидання води в дренаж триває при заповненні резервуара.

Мембрана фільтра швидко виходить з ладу

Мембрана зворотного осмосу є найбільш міцною частиною системи. Термін його служби в кілька разів перевищує довговічність фільтрів і становить до 3 років. Однак деякі фактори можуть привести до його передчасного виходу з ладу:

 • високий ступінь забруднення води, впоратися з якою не в змозі навіть префільтр;
 • низький тиск, завдяки якому через мембрану проходить більше води, ніж потрібно для очищення;
 • поломка концентрату або обмежувача потоку префільтра.

Дізнатися працездатність мембрани можна, вимірявши її ефективність. При нормальній роботі від 85 до 95 відсотків води повинно йти в дренаж. Якщо співвідношення порушено, то це привід задуматися про його заміну.

Виконати тест можна за допомогою спеціального приладу - TDS-метра. Цей прилад дозволяє виявити кількість солей в питній воді, а також інших домішок, які необхідно відфільтрувати. Якщо їх кількість перевищує 15 одиниць, то це явний показник поганих показників мембран.

Фільтр зворотного осмосу вібрує, видає шум, гуде

Система очищення повинна працювати тихо, без сторонніх шумів. Якщо фільтр осмосу гуде, то це пов'язано з:

 • різкі скачки тиску, його підвищення до 6 і більше атмосфер. Стабілізувати ситуацію можна, встановивши коробку передач;
 • засмічення обмежувача потоку, що надходить в дренаж. Необхідно прибрати засмічення, або, якщо такої можливості немає, поміняти обмежувач цілком.

Після цього звуки повинні зникнути.

Вода не надходить з фільтра зворотного осмосу

Слабкий тиск осмосу призводить до того, що вода з-під крана не надходить зовсім. Щоб відновити подачу рідини, потрібно підвищити тиск всередині резервуара. Зробити це можна вручну, через спеціальний ніпель для подачі повітря. Таким способом можна заповнити втрати тиску до 1 атмосфери. Якщо перепад занадто високий, то потрібно встановити стабілізуючий насос.

Також перевірте стан всіх змішувачів. У деяких випадках проблема полягає в тому, що вони засмічені або зламані.

Вода має дивний колір, смак, запах

Очищена питна вода повинна бути позбавлена будь-яких домішок, запаху і смаку. Якщо вони раптом з'явилися, то з великою ймовірністю рідина застоялася. Це призводить до затхлого запаху і неприємного смаку, навіть якщо в системі встановлені додаткові картриджі верхньої мінералізації.

Відзначимо, що не у всіх випадках потрібно ремонтувати осмос своїми руками. Найчастіше застійні явища виникають не через проблеми з фільтрами, а через їх неправильну роботу. Картриджі зазвичай збирають 1-3 склянки води, яка застоюється всередині системи навіть при повному очищенні. Те ж саме справедливо і для накопичувального бака - час від часу воду в ньому потрібно міняти. Щоб позбутися від смаку і запаху, потрібно або злити кілька склянок перед набором, або щодня користуватися мінералізатором.

Вода в гідроакумуляторі застоюється при виході з ладу вугільного картриджа. Його потрібно змінювати щорічно, інакше розвиток бактерій та мікрофлори у фільтрі сильно зіпсує якість рідини.

Також застій води відбувається, якщо резервуар не використовується на всі 100%. Наприклад, якщо споживання в квартирі знизилося або гідроакумулятор спочатку був занадто великим. В цьому випадку доведеться примусово оновлювати рідину в резервуарі хоча б раз на місяць. Майте на увазі - резервуаром на 8 літрів можуть вільно користуватися 1-2 людини.

Насос не відключається

Іноді насос продовжує працювати навіть після припинення подачі води, що призводить до швидкого зносу комплектуючих. Зазвичай це пов'язано з малою кількістю рідини в резервуарі. Перекрийте кран на баку - після цього насос відключиться автоматично.

Також варто перевірити працездатність датчика тиску. Якщо він несправний, то замініть його - тоді система точно визначить його рівень і відключиться при відповідних значеннях.

Шкала після осмосу

Чиста вода позбавлена 99% домішок, що робить її придатною для вживання і кип'ятіння. При цьому накип в чайнику утворюватися не повинна. Якщо це сталося, то варто звернути увагу на:

Основні вимоги до ефективної роботи фільтра зворотного осмосу

 • Стан мембрани зворотного осмосу. Швидше за все, він вийшов з ладу або термін його дії підійшов до кінця раніше, ніж планувалося. Фільтрація води просто не працює, що призводить до утворення накипу;
 • напрямок трубок на виході. При з'єднанні їх можна переплутати, через що чиста рідина буде стікати в дренаж. Перевірте тиск - забруднена вода буде зливатися великим потоком, в той час як очищена вода повинна стікати тонкою цівкою без значного напору;
 • груша, встановлена в накопичувальний резервуар. Його можна пошкодити, в результаті чого відокремлена рідина перемішається.

Все, крім останньої проблеми, можна привести в робочий стан своїми руками, дотримуючись заводської інструкції. Однак для заміни груші слід звернутися в обслуговуючу компанію.

Головні вимоги для ефективної роботи фільтра зворотного осмосу

Коректна робота системи фільтрації можлива при наступних показниках:

 • тиск у водопроводі - 3-4 атмосфери;
 • температура води не нижче 15 і не вище 25 градусів за Цельсієм;
 • Ступінь мінералізації не більше 200-500 ppm, при твердості більше 10 мг-екв/л.

Підтримуючи близькі до ідеалу показники, ви позбудетеся від більшості несправностей фільтра зворотного осмосу, збільшите довговічність його компонентів і заощадите на ремонті.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner